بالا بردن کفیت تلویزیون

اگرچه در نگاه اول بهبود کیفیت تصویر تلویزیون سونی غیرممکن به نظر می رسد، اما به طرق مختلف می توان با تنظیم کیفیت تصویر و بهبود آن از تماشای برنامه های متفاوت و هیجان انگیز لذت برد. ترفندهای مختلفی منجر به افزایش کیفیت تصویر تلویزیون سونی می شود که برخی از آنها تنها با تغییر تنظیمات قابل اجرا هستند.

در اینجا چند راه برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون سونی ارائه شده است. اگر نتوانستید کیفیت تصویر تلویزیون سونی خود را مطابق توضیحات بالا تنظیم کنید، کارشناسان تعمیر تلویزیون در منزل مرکز تخصصی استاد تی وی راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهند.

استاد تی وی مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون سونی با تغییر mode

یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون سونی استفاده از حالت های استاندارد تلویزیون است. به طور کلی، هر یک از این حالت ها یک نام خاص دارند که برای یک مورد بهتر کار می کنند. اما این بدان معنا نیست که این حالت ها در موارد دیگر قابل استفاده نیستند. به عنوان مثال حالت های بازی یا ورزش سرعت انتقال اطلاعات و همچنین دقت حرکت تصویر را افزایش می دهند که در نهایت کیفیت تصویر تلویزیون سونی را بهبود می بخشد.

این حالت برای نمایش کیفیت تصاویر ورزشی که عموماً سرعت بالایی دارند تعبیه شده است و به کاربر این امکان را می دهد که از تصاویر باکیفیتی که بدون محو شدن و یا تأخیر در تصویر نمایش داده می شوند لذت ببرد. در موارد دیگر، دمای رنگ ممکن است تغییر کند. به عنوان مثال، یکی از مواردی که می تواند کیفیت تصویر تلویزیون سونی را هنگام تماشای فیلم های طبیعت تنظیم کند، تغییر دمای رنگ به گرم است. اما در مواردی که می خواهید صحنه های جنگ را تماشا کنید، بهتر است حالت را روی حالت سرد قرار دهید و از فضای تصاویر لذت ببرید.

بالابردن کیفیت تصویر با تغییر رزولوشن

به طور کلی هنگام مشاهده تصاویر مختلف باید از کیفیت های متفاوتی استفاده کرد تا بهترین نتیجه را به دست آورد. تلویزیون های موجود در بازار امروزه معمولا در دو رزولوشن 1080i و 1080p ارائه می شوند. رزولوشن 1080i برای تصاویر و برنامه های معمولی قابل قبول است و رزولوشن 1080p نیز هنگام تماشای ورزش یا بازی های هیجان انگیز استفاده می شود.

عملکرد این قطعه همانند استفاده از حالت های استاندارد بوده و برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون سونی تقریباً نتیجه مشابهی خواهد داشت. تلویزیون های 4K قابلیت نمایش تصاویر با کیفیت 2160*3840 را دارند; در حالی که اکثر شبکه ها تصاویر با کیفیت 1920 در 1080 را ارسال می کنند، بنابراین اگر کیفیت تصویر مورد پسند شما نیست، لزوماً به این معنی نیست که تلویزیون نمی تواند کیفیت تصویر را نمایش دهد و گاهی اوقات فرستنده و تصاویر ارائه شده مشکل دارد.

تغییر رزولوشن در تلویزیون سونی

Sharpness برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون سونی

وضوح در واقع قسمتی است که لبه تصویر را تعیین می کند. در این مواقع با افزایش وضوح می توانید تصاویر را واضح تر و لبه های آنها را واضح تر کنید. این به نوبه خود کیفیت تصویر تلویزیون های سونی را بهبود می بخشد. برای گرفتن بهترین نتیجه از تنظیم کیفیت تصویر تلویزیون سونی، توصیه می شود در تغییر وضوح دقت کنید و آن را با توجه به قدرت چشمان خود تنظیم کنید.

زیرا حداکثر وضوح برای برخی افراد مضر است و باعث سوزش چشم بیننده می شود. به طور کلی گفته می شود که هنگام مشاهده تصاویر با وضوح بالا در مقادیر بالاتر، میزان وضوح هنگام مشاهده تصاویر با وضوح پایین باید به حداقل برسد. بنابراین، اگر برای مدت طولانی از تلویزیون سونی خود استفاده می‌کنید، می‌توانید به صورت دستی وضوح تصویر را برای تجربه بهتر در هنگام مشاهده تصاویر با کیفیت 4K و Full HD تغییر دهید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد افزایش عمر مفید تلویزیون خود، به مقالات نحوه نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن مراجعه کنید.

تغییر تنظیمات تلویزیون برای دریافت تصاویر با بهترین کیفیت

کیفیت تصاویر صفحه نمایش یکی از مهمترین عواملی است که در هنگام خرید تلویزیون به ذهن مصرف کنندگان می رسد. تلویزیون های رده بالای سونی تنظیمات سفارشی را ارائه می دهند که کاربر می تواند بر اساس ترجیحات خود آن را سفارشی کند. در ادامه به تنظیمات پیشنهادی می پردازیم که برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون سونی نیز استفاده می شود:

در این دستگاه ها در منوی تنظیمات تصویر برای روشنایی بهتر است حالت استاندارد را انتخاب کرده و دو گزینه adaptive backlight و dynamic contrast را غیرفعال کنید.
برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون سونی بهتر است حالت motionflow را روشن کنید.

Live color بهتر است بر روی کمترین میزان تنظیم شود.

همچنین بخوانید : تعمیر کولر گازی در فردیس چگونه است ؟

مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون استاد تی وی

استاد تی وی یکی از مراکز تخصصی تعمیر تلویزیون سونی در تهران می باشد که خدمات تعمیر تلویزیون در منزل را ارائه می دهد در صورتیکه با روش های ذکر شده نتوانستید کیفیت تصویر تلویزیون را ارتقاع دهید می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here